21 marca społeczność naszej szkoły radośnie powitała wiosnę. Ten dzień zrealizowany został z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Pierwsze dwie godziny przeprowadzone zostały zgodnie z planem lekcyjnym, a od trzeciej było mniej konwencjonalnie.

Spotkanie z Wiosną, która obdarowała nas ciepłym słoneczkiem, odbyło się na naszym dziedzińcu. Pewnie się trochę zdziwiła, bo jej przybycie świętowaliśmy „dniem bez plecaka”. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory, ale spakować się w dowolny, zwykle zabawny sposób. Pomysłów było wiele. Niektóre utrwalili nasi fotoreporterzy.

Tu też nastąpił początek happeningowej promocji czytelnictwa pod hasłem "Książkami wiosna się zaczyna". Nasi koledzy z kl. IIa i b na przygotowanych plakatach przypomnieli nam słynne słowa W. Szymborskiej „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” i dodali własne motywatory np. „Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość … w bibliotece”.  

Kolejny punkt to premiera Vlogosfery. Vlogi w dalszym ciągu dostępne są na Facebooku. Dziś już wiemy,  że w wyniku głosowania (oddano 434 głosów i… jest to rekord lajków na naszym fb) zwyciężyła klasa Ic, drugie miejsce zajęła IIId, trzecie Ib, a wyróżnienie trafiło do Ia.

Dla wielu kluczowym punktem dnia był turniej siatkówki. W tej kategorii Mistrzem została kl. IIID, a wicemistrzem IIA. Trzecią lokatą ucieszyła się kl. IIIB.

W międzyczasie odbywała się „Licealna Loteria Fantowa”, na którą zaprosiliśmy też chętnych z SP 385 . Loteria i pieniądze zbierane na bieżąco wśród uczniów CLXIII LO przyniosły 3180 zł,  które wpłaciliśmy na konto PAH  na rzecz Ukrainy.

W ramach promowania czytelnictwa uczniowie z klasy IC w ramach ogólnopolskiej akcji „Zwolnieni z teorii” zrealizowali w j.polskim i angielskim projekt dedykowany  wesołowskim przedszkolom i  szkołom podstawowycm  pod tytułem "Leśna bajka" (realizatorzy 21 marca spotkali się z uczniami SP 385),  a klasa IA zorganizowała „NOC w bibliotece z kryminałem", w której późnym wieczorem uczestniczyło ponad 40-u uczniów z całej szkoły, trzech nauczycieli i gość specjalny – pani J. Kowalska z księgarni „Mamy to”.

Konsekwencją aktywności w Dniu Wiosny było zdobycie – wypełnionego cukierkami - Pucharu Przechodniego CLXIII LO. Ten róg obfitości przyznano klasie IC. Blisko wygranej były też IIID (II m.) i IA (III m.) oraz  zdobywcy wyróżnień - IIA i IB. Gratulujemy.

Na rozpoczęcie wiosny oczywiście pojawił się kolejny – już jedenasty – numer szkolnego kwartalnika „Licealnik”.  To dzieło redakcji, w której prym wiedzie IIIC. Zapraszamy do lektury. Numer jest dostępny na naszym fb i stronie internetowej http://www.163lo.waw.pl/ Na stronie internetowej znajdą też Państwo numery archiwalne.

Wiosna w liceum to czas matur, dlatego też w ostatnich dniach tegoroczni maturzyści przystąpili do trzeciej tury matur próbnych, a przyszłoroczni – 1-ego kwietnia ☹ (licząc do końca, że to fake news) rozpoczęli pierwszą turę swoich matur próbnych  z matematyki. Taki los! „Niematurzyści” w prima aprilis byli na wycieczkach ?.

                                                                                                                                                                                                                                                           Zuzanna Tomczyk

                                                                                                                                                                                                                                                          Przew. SU CLXIII LO

 

GridArt 20220404 091631281